חוגי הסיירות של קק"ל - כיוונים

חוגי הסיירות של קק"ל

חוגי סיירות

חינוך דרך שטח, אהבת הארץ, הטיול כמשל ודוגמא לחיים.

חוגי סיירות של קק"ל ע"ש אורי מיימון, הוא ארגון נוער הפועל בכל רחבי הארץ כשבסיס הפעילות הנו חינוך דרך השטח. אנו מאמינים שחינוך לאהבת הארץ, כבוד ושמירה על הטבע, עצמאות, מנהיגות ורעות, נרכשים בקבוצות עצמאיות ובחיבור בלתי אמצעי לאדמה ולטבע.
הקבוצות נבנות על בסיס גילאי ופעילותן מתבססת על מפגש שבועי (פעולה) בן שעתיים, טיולים חודשיים בני יום וחצי ועל מחנות ומסעות בני 2-4 ימים בחופשות בית הספר. הפעילות מיועדת לחניכים בכיתות ה'- י"ב.
החוג העצמאי מונה בין 10-15 חניכים ומודרך ע"י מדריך בוגר או זוג מדריכים צעירים (בכיתות י"א – י"ב) או מתנדב שנת שרות.
לחוגי סיירות 11 אזורי פעילות בכל רחבי הארץ, ובקבוצות פעילים ילדים ובני נוער מכל קשת החברה בישראל.

הפעולה השבועית היא עמוד השדרה של החוגים ועליה מבוסס הקשר הרציף בין המדריך לחניכים ובין החניכים עצמם. בפעולה מועברים תכנים שונים הקשורים למטרות חוגי סיירות, על ידי חיבור לשטח, משחקים ובאופן חוויתי ומהנה.
הטיול החודשי והמחנות הם הכלי דרכו נוצר קשר בלתי אמצעי בין החניכים לטבע ומהווה "שדה אימון" ליכולות האישיות של החניך ולשותפות של הקבוצה כולה. בטיולים ובמחנות מועברים תכנים שמטרתם הכרות עם אזור הטיול, על המיוחד בו (לדוגמא – הגיאולוגיה, הבוטניקה, הזואולוגיה, האקולוגיה, ההיסטוריה של המקום) וכמו כן תכנים נוספים הקשורים למיומנויות שטח, ניווט, התמצאות, מעבר מכשולים, שדאות והישרדות.
בטיולים מועצמת ההתמודדות האישית והקבוצתית ותוך כך נבנים הלכידות, האחריות, הרעות והבגרות של החניכים.

 

ארגון כתובת ימי פעילות שעות פעילות פרטים ליצירת קשר עמוד ברשתות החברתיות/אתר הסניף אתר התנועה
חוגי סיור קק"ל חנה רובינא 8 שני- חמישי 15:00-18:00 ניר אלרום 054-6249306 פייסבוק – חוגי סיירות דרום https://www.sayarut.org.il/
תמונה חוס קקל
 • 123132

  בתחילת שנת הלימודים החל לפעול בבאר שבע גרעין נח"ל של תנועת החלוץ. הגרעין מורכב מעשרה חיילים וחיילות שגרים בעיר, ועובדים בבתי הספר השונים, במועדוני הנוער ויחד עם מחלקת הנוער.

 • ....

  פרויקט הגינון הקהילתי, שרץ כבר שנתיים במועדון הנוער "בית סמואל" שבשכונה י"א, הוא דוגמה נפלאה לתוצרים הנפלאים של מחלקת הנוער וכמובן לנחישות ולחריצות של בני ובנות הנוער החברים בו.

 • ראשי

  תוכנית נאמני הספורט העירוניים מיועדת לתלמידי כיתות ט'-י"ב בתיכונים השונים ברחבי באר שבע, כחלק מפרוייקט מחויבות אישית. התוכנית מופעלת ע"י אגף הספורט של חברת כיוונים בשיתוף מרכז מצוינות בחינוך גופני וספורט, המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, המשרד לביטחון קהילתי והרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול.

חדשות חמות!

  Sorry, no content matched your criteria.