מעונות היום של כיוונים - כיוונים

מעונות היום של כיוונים


רשת המעונות "ילדים" מבית היוצר של חברת כיוונים, פועלת זו השנה התשיעית בבאר שבע והיא מונה שישה מעונות ברחבי העיר אשר מיועדים לגילאי 3.5 חודשים עד גיל 3. הרשת הוקמה במטרה לתת מענה להורים המעוניינים לספק לילדיהם את החינוך הטוב ביותר במסגרות חינוך איכותיות. המעונות פועלים במבנים חדישים המצוידים בציוד חדשני ואיכותי, במעונות מתקיימת סביבה חינוכית עשירה, המאפשרת את התפתחותו של כל ילד על פי קצב התפתחות.

צוות המעון כולל מנהלת מוסמכת, שלוש מטפלות בכל כיתה ומבשלת האחראית מדי יום על הכנת אוכל ביתי, בשרי, המבוסס על תפריט שהרכיבה תזונאית מומחית לגיל הרך.

כל המטפלות במעונות עברו הסמכה והן בעלות תעודת מטפלת, או נמצאות בתהליך לימודים ויהיו זכאיות לתעודת מטפלות בתקופה הקרובה. כמו כן, מעונות היום מפוקחים על ידי משרד העבודה והרווחה והשירותים החברתיים – האגף למעונות יום ומשפחתונים. המעון פועל על פי תכנית חינוכית שנתית, המפוקחת על ידי מדריכה חינוכית שמלווה, מבקרת, ומנחה את הצוות המקצועי של המנהלות והמטפלות.

חברת כיוונים אחראית לכך שצוות המעון יעבור הדרכות והכשרות רבות ומקיפות לאורך שנת הלימודים במגוון נושאים כגון: בטיחות ותרגול מצבי חירום, החייאה ועזרה ראשונה, נהלי עבודה, השתלמויות, הדרכות חינוכיות ועוד. המעונות פועלים על פי תפיסה חינוכית השואפת להנגיש לילדים למידה משמעותית דרך יצירת חוויה  מועשרת המעוררת את חמשת החושים. ולכן הפעילות במעון מתוכננת לפי סדר יום קבוע – המספק לילד ביטחון בהתנהלות וביצירת מסגרת קבועה ומוכר ותורם לתחושת הציפייה וגירוי הסקרנות אצל הילדים.

סדר היום כולל פעילויות המתקיימות במספר מוקדים, לאורך כל שעות היום תוך מעבר ממוקד למוקד. אורך הפעילות המשוער בכל מוקד הוא כעשרים דקות. כאמור אופי המוקדים השונים בנוסף למקצועיות הצוות במעון – תורמים ליצירת למידה משמעותית ויצירת החוויה המועשרת אצל הילדים. להלן דוגמאות למוקדים: מוקד הבית, מוקד הבנייה, מוקד השחלות, מוקד המוסיקה, מוקד הג'ימבורי, מוקד הספר, מוקד הגירים, מוקד המגנטים, מוקד משחקי שולחן, מוקדי החצר: חול, מים וזהירות בדרכים, מוקדי היצירה והחומר: חימר, צבעי ידיים, גירי שעווה, דבק, גזירה, מוקד נחת ורוגע ועוד – כל אחד מהמוקדים שם דגש ומפעיל אחד או יותר מחמת החושים שלנו ובכך מסייעים לילד ברכישת מיומנויות וכישורים מגוונים, תוך גירוי היצר הסקרני; אלו עונים על הצרכים ההתפתחותיים של כל גיל, בהתחשב בקצב האישי של הילד. בנוסף לאלו, מפעיל המעון מגוון רב של חוגים כמו: ריתמוסיקה, מתמטיקה לקטנטנים, חוג אנגלית ועוד – הנקבעים בתיאום עם המדריכה החינוכית ובהתאם לקבוצות הגיל.

לכל אחד מהמעונות יש צביון ייחודי משלו: 

מדעטף – מעון עולם הילד בנחל עשן,

מוסיקט – מעון רמות,

תיאטרלי – מעון נווה זאב,

ספורטף – מעון קהירי ברמות,

אמנוטף – מעון יהושוע יבין בנווה זאב,

מחזורטף – מעון יעלים בשכונה ה

 

המנהלת וצוות המעון זמינים בשבילכם לכל שאלה ועניין וניתן ליצור קשר עם אגף חינוך במספר 08-6290006.

מעונות
מעונות
אהבתם? שתפו עם החברים שלכם
Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on FacebookEmail this to someonePin on Pinterest

 

דילוג לתוכן