סיירת חירום צעירה - כיוונים

סיירת חירום צעירה

מדינת ישראל נמצאת במצב של מתח מתמיד. על כן שגרת החיים של כולנו מחייבת היערכות מתמדת לשעת חירום.

בשנים האחרונות, בני נוער ברחבי הארץ מתנדבים במהלך שעות החירום כחלוצים וכמובילים, ומכך עלתה המסקנה כי בשעת חירום – הינם כוח מתנדב משמעותי.

על כן, בימים אלו אנו נרתמים להקמת סיירת חירום צעירה אשר מוטלת עליה האחריות הארגונית, הניהולית והטיפולית לנעשה בשטח בזמן חירום, לצד הגורמים הרשותיים הרלוונטיים.

במסגרת התכנית בני הנוער המתנדבים בשעת חירום, יעניקו סיוע ומענה לרשות המקומית ותושביה בנושאים הומניטאריים מגוונים, בסיוע לכוחות החילוץ וההצלה, וכמובן בהפעלות חברתיות במקלטים, במרחבים מוגנים ובמוקדי פינוי.

מערך המתנדבים יפעל בהתאם לצורכי המערכת בכתובת נתונה ובמהירות האפשרית, על מנת לתת מענה לצורך אנושי אלמנטארי, תוך שמירה מרבית על ביטחונו האישי של המתנדב (משמע כל פעילות התנדבותית תתקיים במרחבים מוגנים בלבד).

"המנהיגות הצעירה" על מגוון מסלוליה מהווה את התשתית לפעילות המנהל בשגרה ובשעת חירום; וערכי היסוד שלה מחנכים לאהבת הארץ, לאחריות, מחויבות, מעורבות והתנדבות.

תרומתם של בני הנוער תסייע לאזרחים עצמם להתמודד טוב יותר עם מצב החירום, לחוש תחושת שליטה גבוהה יותר, ליצור לכידות חברתית וכתוצאה מכך תתגבר את החוסן החברתי.

 

לפרטים והרשמה יש ליצור קשר:

עדי דבוש-רכזת תחום מעורבות וחירום רשותית

טל':  050-4319048

מייל: adi.d@kivunim7.co.il

 • 123132

  בתחילת שנת הלימודים החל לפעול בבאר שבע גרעין נח"ל של תנועת החלוץ. הגרעין מורכב מעשרה חיילים וחיילות שגרים בעיר, ועובדים בבתי הספר השונים, במועדוני הנוער ויחד עם מחלקת הנוער.

 • ....

  פרויקט הגינון הקהילתי, שרץ כבר שנתיים במועדון הנוער "בית סמואל" שבשכונה י"א, הוא דוגמה נפלאה לתוצרים הנפלאים של מחלקת הנוער וכמובן לנחישות ולחריצות של בני ובנות הנוער החברים בו.

 • ראשי

  תוכנית נאמני הספורט העירוניים מיועדת לתלמידי כיתות ט'-י"ב בתיכונים השונים ברחבי באר שבע, כחלק מפרוייקט מחויבות אישית. התוכנית מופעלת ע"י אגף הספורט של חברת כיוונים בשיתוף מרכז מצוינות בחינוך גופני וספורט, המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, המשרד לביטחון קהילתי והרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול.

חדשות חמות!

  Sorry, no content matched your criteria.